react و ویژگی های آن

react و ویژگی های آن

react و ویژگی های آن ،در واقع از جمله مهم ترین اهدافی که ری اکت ساخته شد و برنامه نویسان مختلفی از آن استفاده می‌کنند این است که دارای سرعت بسیار بالا و همچنین مقیاس پذیری بسیار عالی این کتابخانه و در عین سادگی کار کردن با آن می باشد. در حالت کلی بیشترین تمرکزی که کتابخانه ری اکت داشته برای رابطه کاربری بوده و در لایه باز دید و در قسمت معماری MVC تطابق بسیار مناسبی ایجاد می نماید.همچنین این کتابخانه را که این قابلیت را دارد تا به آسانی و بدون هیچ دردسری با دیگر کتابخانه‌ها و فریم ورک هایی که در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت وجود دارند ادغام شده و مورد استفاده قرار گیرد که از جمله مهمت رین این کتابخانه‌ها می‌توان به کتابخانه انگولار Angular اشاره نمود.

ReactJS یا react

React یا همان reactjs یک فریم ورک جاوا اسکریپت Front-end است. غالبا به عنوان V در مدل MVC شناخته می شود اما، React JS چیزی بیشتر از اینهاست.React در فیس بوک متولد شد. زمانی که اینستاگرام به این شرکت ملحق شد، گروه برنامه نویسی آن به دنبال ابزار آماده ای بودند تا اپلیکیشن تحت وب اینستاگرام را بسازند. آنها گروه فیسبوک را راضی کردند که فریم ورک React را متن باز کنند و آن را به اشتراک بگذارند. از آن زمان تاکنون پروژه های متن باز با دنیا به اشتراک گذاشته می شود.شما قبلا با وب سایت مبتنی بر React JS کار کرده اید. پیام رسان فیس بوک و اپلیکیشن تحت وب اینستاگرام هر دو آنها تحت React JS اجرا می شوند.

ویژگی React چیست و چه اهمیتی دارد؟

۱.قابلیت نگهداری کدها = انعطاف پذیری بیشتر برای طراحی

مطمئنا این امر برای هر طراحی رخ داده است. برخی از صفحات نمایشی یا مولفه ها به مرحله بندی یا تولید می رسد، اما این صفحه ها یا سایه بسیار بزرگی دارد و یا گوشه های آنها بسیار گرد است. این مسائل کوچک برای طراحان که فول پیکسل کار می کنند بسیار عذاب آور است.اولین دلیلی که چرا React اینقدر عالییست این است که همانند یک نوزاد تنوع پذیر است. برای طراحی که علاقه به کار فول پیکسل دارند، بازگشت به قطعه کدی که روز ها، هفته ها و یا ماهها پیش نوشته شده ، بدون نیاز به بررسی دقیق واینکه چه چیزی نوشته و چگونه باید آن را تغییر دهد، برای طاحان همانند یک نفس راحت می ماند.

این اتفاق شدنی است زیرا React اساسا برای مورد مولفه های کوچک و تودار است. بدین معنی که شما یک مولفه وعنصر را برای یک دکمه می یابید، عنصر دیگری را برای پس زمینه و دیگری را برای یک ناحیه. این خوانایی و قابلیت حفظ و نگهداری بهترین چیزی است که می توان به عنوان یک فریم ورک آماده آن را در اختیار داشت. با React دست طراح برای اعمال تغییرات کاملا باز است. و توانایی او برای رفع سریع مشکل بیشتر از فریم ورک های دیگر است.

react و ویژگی های آن
react و ویژگی های آن

۲. مولفه های رو صفحات

React اساسا با دیگر فریم ورک های Front-end متفاوت است (البته جدا از آنهایی که از روش React کپی کرده اند) بطوری که هر بخش از مولفه های مجزای گوناگونی ساخته شده است. اگر میخواهید یک دکمه در کل پلتفرم تغییر کند، تنها با یک تغییر این کار امکان پذیر است. طراحان با تجریه این نوع اتغییرات را از ابتدا در نظر می گیرند، اما React این نوع تصمیم گیری ها را در هسته خود قرار داده است.

۳. ابزارهای زیاد

React دارای یک افزونه دم دستی ویژه طراحان است که توسط فیس بوک برای کروم ارایه شده و ابزار خطایابی بسیار کارآمدی است. ابزارهای بهتر همیشه نتایج بهتری به دنبال دارند.در حال حاضر فهرست در حال رشدی از ابزارها برای پشتیبانی از React وجود دارد. یکی از بزرگترین فواید آن این است که ابزارهای پشتیبانی گسترده و متنوعی دارد. طراحان React به هر کسی اجازه می دهند تا به سرعت ریشه یک مشکل را پیدا کنند، و فاصله بین برنامه نویسی و طراح را کاهش دهند.

۴. نمونه سازی سریع

طراحان و برنامه نویسان وب ویژگی نمونه سازی و ایجاد نمونه اولیه در React را یک مزیت بزرگ می دانند. از نظر یک طراح،نمونه های سریع نه تنها به شما فرصت بازخورد بیشتری می دهند بلکه مشتریان و کاربران را قبل از اینکه همه چی کامل کد نویسی شود سریع تر درگیر می کند .

۵. فریم ورک های طراحی

زمانی که گوگل راهکار های طراحی Material را منتشر کرد، بسیار جالب بود که چطور یک UI را برای افرادی که علاقه ای به UI ندارند می توان مطرح کرد. استاندار های منسجم و مرتب ، انعطاف پذیری و کیفیت فریم ورک را همراه با طراحی ارتقا داده است.

با تعداد معین توجهات و شهرت اخیر React بسیاری از پروژه ها به این نتیجه رسیده اند که استانداردهای طراحی گوناگونی برای آن شبیه سازی کنند. Materail UI یک نمونه خالص از آن است. در یک دوره زمانی کوتاه یک کتابخانه زیبا ار استانداردها،مولفه های React که ساز گار با Material هستند، ایجاد شده است. این مطلب عمل طراحی و نمونه سازی را بسیار آسان می کند.

۶. React به شدت در حال رشد است

React ابتدا در سال ۲۰۱۴ منتشر شد بنابراین در دنیای فریم ورک های جاوا اسکریپت تازه وارد است. با این حال شرکت ها در حال جذب افراد با استعداد است (برنامه نویسان React بیشترین درآمد دریافتی را در front-end دارند ) در شرکات هایی مانند Dropbox،پیشنهاد می شود برای پروژه بعدیتان حتما ReactJS را بررسی کنید. این ابزار، ابزاری بسیار انعطاف پذیر و مفید برای برنامه نویسان و طراحان است.

چرا باید ری اکت را یاد بگیریم؟

دلیل یادگیری و استفاده از کتابخانه ری اکت سوالی است که پیش روی بسیاری از افراد و برنامه نویسان وجود دارد و ذهنشان را مشغول می نماید. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی فریم ورک و کتابخانه برای ساختن فرانت اند در اپلیکیشن ها و برنامه های مختلف وجود دارد که راه توسعه را تا حدود زیادی تسهیل می نماید در دنیای برنامه نویسی فرانت اند هنوز تغییرات بسیار زیادی به وجود می آید.

این موضوعی که بخواهیم هر روز برای یادگیری و کار کردن با فریم ورک های مختلف زمانی را اختصاص دهیم بسیار سخت و غیر ممکن بوده چرا که عمر فریم ورک ها در این راه بسیار کوتاه بوده و می توان ریسک یادگیری آن ها را به دوش بکشیم. بنابراین اگر به دنبال یک تکنولوژی هستیم که در نوع خود و در حوزه مشخصی بهترین بوده و ارزش ریسک را داشته باشد پیشنهاد ما به شما یادگیری ری اکت می باشد.

بر طبق ویژگی هایی که از react در بالا ذکر شد. می توان گفت که ریکت بهترین کتابخانه برای کار در حوضه ی ui است. و بیشتر به خاطر اینکه بازار کار برای فرانت اند کارانی که از react استفاده می کنند زیاد است برای کسانی که به کار در سمت فرانت و UI علاقه دارند یادگیری react js را پیشنهاد می شود.

react و ویژگی های آن
react و ویژگی های آن

همچنین این کتابخانه دارای یک سری ویژگی های مثبت نیز می باشد که در ادامه به شرح مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت :

یادگیری بسیار آسان ری اکت

هر شخصی که دارای پیش زمینه در برنامه نویسی و کد نویسی باشد این امکان را خواهد داشت تا react js را در ساده ترین حالت ممکن فرا گرفته و از آن استفاده نماید. این گزینه به عنوان یک ویژگی مثبت برای کتابخانه ری اکت به حساب می‌آید چرا که کتابخانه و فریم ورک های دیگری مانند Angular و MVC بسیار پیچیده بوده و یادگیری آنها نیز کاری بسیار دشوار می باشد. این نکته گفتنی است که برای یادگیری آسان و بی دردسر کتابخانه ری اکت باید دانش مختصری در زمینه زبان های برنامه نویسی html و جاوا اسکریپت و css داشته باشید.

تست پذیری فوق العاده ری اکت

کتابخانه react در زمینه تست پذیری بسیار عملکرد مناسبی داشته و فرد استفاده کنند این امکان را خواهید داشت تا کامپوننت ها و توابع خود را به آسانی با پارامتر ها و خروجی های مورد نظرش چک نماید و در بحث دقت و زمان صرفه جویی بسیار مناسبی را ایجاد کند. همچنین عملکرد کتابخانه ری اکت در مقایسه با انواع مختلف دیگر کتابخانه‌ها و فریم ورک هایی که در جاوا اسکریپت موجود هستند بسیار عملکرد بهتری را ارائه می نماید.

دانش پیشنهادی برای یادگیری ری اکت react

برای یادگیری react ابتدا باید بر html، css و javascript تسلط کافی داشته باشید. در این صورت یادگیری ریکت برای شما آسان می شود. پیشنهاد می شود برای یادگیری هر کدام از آن ها از سایت www.w3school.com استفاده کنید. و البته تمرین کردن باعث یادگیری سریعتر می شود.

react و ویژگی های آن
react و ویژگی های آن

برنامه نویسی react چیست؟

در جواب این سوال باید گفت react زبان برنامه نویسی نیست و یک کتابخانه است که تحت زبان برنامه نویسی js عمل می کند.

مزایا React js

  • سادگی: استفاده از چارچوب جاوا اسکریپت
  • یادگیری آسان: فقط نیاز به دانش پایه ای از CSS و HTML برای یادگیری
  • اتصال داده ها: استفاده از اتصال یک طرفه با کمک یک نقطه کنترل – توزیع کننده
  • تست پذیری: به راحتی می توان برنامه های ری اکت را تست کرد.
  • رویکردی بومی: با reactjs برای موبایل یا وب، یک اپلیکیشن طراحی می کنید و برای اندروید و IOS خروجی می توانید بگیرید.

معایب React js

سرعت پایین برنامه نویسی به دلیل الزام در استفاده از دیگر کتابخانه‌ها و کامپوننت‌های موجود باری طراحی اپ
ری اکت دارای یک ویو است و در اتصال به فریم ورکهای قدیمی محدودیت دارد.

react و ویژگی های آن


برای مشاهده مقالات بیشتر در مورد سئو سایت و طراحی سایت به صفحه مقالات مراجعه نمایید.

X