ماکرو سرور و کاربرد آن

ماکرو سرور و کاربزد های آن

ماکرو سرور و کاربرد آن ،ماکرو سروریکی از انواع سرورهای تخصصی است که علاوه بر ارائه سخت افزار ویژه، امکانات نرم افزاری بسیار خوبی را نیز ارائه می دهد. سرورهای ماکرو اغلب توسط وب سایت های بزرگ و کاربرانی که به سرورهای قوی و با منابع بالا نیاز دارند استفاده می شوند. در این مقاله بیشتر در مورد سرویس سرور ماکرو صحبت خواهیم کرد.

ماکرو سرور و کاربرد های آن

ماکرو سرور چیست؟

ماکرو سرور بستری بسیار قدرتمند و پرسرعت بوده که برای پردازش‌هایی با مقیاس بالا طراحی شده است و می‌توان گفت، ماکرو سرور برای استفاده بهتر از برنامه‌های تجاری، محاسباتی و… طراحی شده است و هدف آن کمک به انجام بارهای کاری سنگین است.

سرور اختصاصی ماکروز سرور از بهترین و قوی‌ترین سخت‌افزارها استفاده می‌کند و به صورت مجازی‌سازی شده ارائه می‌شود. کمپانی‌های بزرگ از یک یا چند ماکروسرور مختلف با منابع و سیستم‌عامل‌های متنوع استفاده می‌کنند.

حالا که با ماکرو سرور به‌طور‌کامل آشنا شدیم، بهتر است برای درک بهتر این نوع سرور، کاربردهای آن را نیز بدانیم. به‌طورکلی، همه ابزارها و امکاناتی که به آن نیاز دارید، در ماکرو سرور یافت می‌شوند. به‌بیان بهتر، یکی از راه‌هایی بهره‌مندی از به‌روزترین و بهترین سطح فناوری پردازشی، می‌تواند خرید ماکرو سرور باشد.

"<yoastmark

کاربردهای ماکرو سرور

ماکرو سرورها می‌توانند سرعت پردازش را به میزان زیادی افزایش دهند و از آنجایی که مجازی‌سازی می‌شوند، قیمت آن‌ها ارزان‌تر از سرور فیزیکی اختصاصی است‌. اگر به‌دنبال خرید سرور ارزان، اما بسیار پرکاربرد هستید، پیشنهاد ما به شما ماکرو سرور است.اگر می‌خواهید که چندین سرور را به یکدیگر در یک شبکه اختصاصی وصل کنید، حتماً به‌سراغ خرید ماکرو سرور بروید.

ماکرو سرور با ایجاد شبکه‌ای اختصاصی و منسجم سرورهای مدنظرتان را به یکدیگر وصل می‌کند.ارائه سوئیچ Cisco مختص محیط دیتاسنتر از دیگر مزیت‌های استفاده از ماکرو سرورست.ماکروز سرور برای میزبانی وب‌سایت‌های پرترافیک و اپلیکیشن‌ها مناسب است.به عنوان گیم‌سرور مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین در مواردی مانند سرور سازمانی، سرور پراکسی، سرور ایمیل و… نیز کاربرد دارند.

برنامه های کاربردی سرور ماکرو

سرورهای ماکرو می توانند سرعت پردازش را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و از آنجایی که مجازی هستند، ارزان تر از یک سرور فیزیکی اختصاصی هستند. اگر می خواهید یک سرور ارزان اما بسیار محبوب بخرید، ما به شما سرور ماکرو را پیشنهاد می کنیم.

 • اگر می خواهید چندین سرور را در یک شبکه اختصاصی به یکدیگر متصل کنید، حتما یک سرور ماکرو خریداری کنید. سرور ماکرو سرورهایی را که می خواهید ایجاد کنید با ایجاد شبکه های تخصصی و منسجم متصل می کند.
 • ارائه سوئیچ محیط مرکز داده سیسکو یکی دیگر از مزایای استفاده از سرور ماکرو است.
 • ماکرو سرور برای میزبانی وب سایت ها و برنامه های پربازدید مناسب است.
 • به عنوان سرور بازی استفاده می شود.
 • همچنین در مواردی مانند سرور شرکتی، سرور پروکسی، سرور ایمیل و … استفاده می شود.

سرور اختصاصی چیست؟

میکرو سرورها برای سهولت کار طراحی شدند که در نهایت به نوعی ماشین تخصصی تبدیل شدند. با توسعه و نیاز روزافزون بازار و استفاده روزافزون از میکروسرورها، آنها نیز پیشرفته تر و مرتبط تر می شوند. به طور کلی می توانید از سرورهای ماکرو استفاده کنید تا همیشه یک سرور به روز داشته باشید.

مایکرو سرورها را با هدف ساده‌تر‌کردن کارها طراحی کرده‌اند که در آخر به‌عنوان نوعی ماشین تخصصی محسوب شدند. باتوجه‌به پیشرفت و نیاز روزافزون بازار و استفاده هر‌چه‌بیشتر از مایکرو سرورها، آن‌ها نیز پیشرفته‌تر و به‌روزتر می‌شوند. به‌طورکلی، برای داشتن سروری همیشه به‌روز، می‌توانید از ماکرو سرورها استفاده کنید.

ویژگی‌های ماکرو سرور

ماکرو سرورها ویژگی‌های بسیاری دارند که سبب شده است کاربران بیش‌ازپیش به آن‌ها علاقه‌مند شوند. درادامه، به برخی از ویژگی‌های ماکرو سرور اشاره می‌کنیم.

 • پنل قدرتمند مدیتریت
 • توان پردازشی فراوان
 • پایداری و سرعت بالا
 • امکان افزایش یا کاهش منابع در لحظه
 • قابلیت سفارشی‌سازی فوق‌العاده
 • دسترسی به نمودارهای مصرفی
 • امنیت بالا
 • نصب خودکار سیستم‌عامل
 • خرید ماکرو سرور

"<yoastmark

دسته‌بندی ماکرو سرور بر‌اساس سیستم‌عامل

ماکرو سرورها را بر‌اساس سیستم‌عامل می‌توان تقسیم‌بندی کرد. بد نیست بدانید که مدیر سرور انواع سیستم‌عامل‌ها نظیر ویندوز یا لینوکس ۶۴بیتی (Ubuntu و CentOS و Debian) را می‌تواند روی ماکرو سرور نصب کند. در‌حال‌حاضر، نسخه‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ سیستم‌عامل ویندوز برای نصب روی ماکرو سرور دردسترس قرار دارد. برای استفاده از دیگر سیستم‌عامل‌ها نیز، می‌توانید هنگام سفارش ماکرو سرور در وب‌سایت پارس پک، گزینه «سایر سیستم‌عامل‌ها» را انتخاب یا با بخش‌های پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

دسته‌بندی ماکرو سرور براساس موقعیت جغرافیایی

علاوه‌بر سیستم‌عامل، ماکرو سرور را می‌توان بر‌اساس موقعیت جغرافیایی دسته‌بندی کرد. به‌طور‌کلی، تفاوت سرور ایران و اروپا، تنها در موقعیت فیزیکی آن‌هاست؛ اما برای بهبود کیفیت پیشنهاد می‌کنیم که دارندگان وب‌سایت‌های فارسی‌زبان از سرور ایرانی استفاده کنند.

منظور از سرور خارج یا اروپا سرویسی است که در مراکز داده خارج از ایران قرار داشته باشد. سرورهایی اروپایی برای کاربرانی مناسب‌ترند که کاربران زیادی در خارج از کشور دارند یا به IP خارج سرور نیاز دارند. کاهش سرعت دسترسی موتورهای جست‌وجو برای وب‌سایت مدنظر یکی از ویژگی‌هایی است که کاربران می‌توانند با استفاده از سرور خارجی آن را عملی کنند.

و در آخر…

ماکرو سرورها می‌توانند کارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به‌طور‌کامل انجام دهند؛ بنابراین، استفاده از سرورهای فیزیکی که به هزینه بیشتر احتیاج دارند، منطقی نیست.

ماکرو سرور و کاربرد های آن


برای مشاهده مقالات بیشتر در مورد سئو سایت و طراحی سایت به صفحه مقالات مراجعه نمایید.

 

X